Малките читатели на Az-deteto.bg се състезаваха с колела за 13-ти пореден път
2014-06-07
На 07 юни в парка „Заимов“ за 13-ти пореден път беше проведен традиционният велокрос, организиран от Az-deteto.bg в партньорство със Столична община.

Инициативата се осъществява всяка година около Деня на детето 1 юни, с цел да насърчава детския спорт и да създава добри навици у децата за здравословен начин на живот.

Тази година над 150 деца взеха участие в състезанията с колела. Мария Дуковска – главен редактор на Az-deteto.bg и Мария Дойчинова – директор ПР и комуникации в ЧЕЗ – България, откриха спортния празник. По традиция първи на старта се явиха най-малките участници до 5-годишна възраст, а след тях от стартовата линия тръгнаха поред всички деца на възраст между 6 и 12 години. За най-малките дечица също бяха осигурени забавления – игри с балони и цветни тебешири за рисунки по асфалта.

Победителите в състезанието тази година бяха още по-нахъсани – до 5 години призове за първо, второ и трето спечелиха Здравко Славев, Антъни Гешев и Стоян Кочуков. Във възрастовата група между 5 и 6 години най-добри бяха Ростислав Костадинов, Стефан Шаламанов и Никола Дафов. За 7-8 годишните най-бързи бяха Дарин Владимиров, Александър Охов и Стоян Шукалов. Медали от 9-10 годишните спечелиха Милен Иванов, Любослав Филчев и Християн Говедарски. А най-големите победители за възраст между 11-12 години бяха Александър Желев, Румян Лулов и Цветозар Павлов. Всички деца получиха подаръци от организаторите, а победителите се радваха на медали, грамоти и още хубави награди.

Инициативата отново се проведе с подрепата на ЧЕЗ – България и Easy Credit.